Yeni TC Kimlik Kartları Nasıl Dağıtılatacak?

Tarafından   2014-10-18

yeni-tc-kimlik-karti-kac-paraYeni TC Kimlik Kartları Nasıl Dağıtılatacak?Akıllı Kimlik Kartı Başvurusu Nasıl Yapılacak? Yeni Çipli Kimlik Kartı almak için nereye başvurulacak?
Yeni Akıllı TC Kimlik Kartları Aralık ayı itibarıyla dağıtılmaya başlıyor .Vatandaşlar, kimlik kartlarını almak üzere mektup veya muhtarlık askı listeleri ile davet edilecek. 2017 yılına kadar tüm Türkiye’de dağıtımının tamanlanması hedeflenen yeni kimlik kartlarının ömrü 10 yıl olarak belirlendi.Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, akıllı kimlik kartlarının ihalesini dağıtımının yapılacağı yeni binaya belediyenin ruhsat vermemesini gerekçe göstererek Ağustos ayında iptal etti. Firma ile yaşanan sorunların aşılmasından sonra yeniden kart basım ve dağıtımına Aralık ayında başlanacak. 3 yıl içerisinde tüm ülke genelinde dağıtılacak 1 GB’lik çipin de yer alacağı kimlik kartlarının vatandaşa maliyeti 18 lira olacak. Bugüne kadar 10 milyon adet basılan kartların bu yıl sonuna kadar 2 milyon kişiye verilmesi planlanıyor.

Yeni TC Kimlik Kartları Nasıl Dağıtılatacak?” da bir yorum

  1. sonay

    merhaba ben yurt disinda yasiyorun Antalya geleceyim kimlik almak istiyorum bana neler gerekli ve ben Konya dogumluyum antalyadan kimlik alabirmiyim….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.