Yeni Kimliklerin veriliş tarihi neden sürekli değişiyor ?Yeni kimlikler nezamn verilecek?

Tarafından   2015-02-17

Vatandaş soruyor ”Yeni kimlik kartları neden hala dağıtılmıyor? Ne zaman verilecek yeni kimlikler?”Yeni kimlikler nezamn verilecek?

Beş yıl önce başlayan çipli kimlik kartları projesinde son ayarlar  yapılıyor .Gazetelerde 2008’den beri boy gösteren fakat bir türlü bitirilemeyen kimlik kartları, 2015 Ocak ayından itibaren ilk olarak  Kırıkkale Nüfus Mdrlüğünce , Kırıkkale’de dağıtılacağı açıklamış ve yeni kimlik kartı basımına hız verilmişti.Aradan iki ay geçmesine rağmen hala yeni kimliklerin dağıtılmaması vatandaşlar arasında merak uyandırdı.

2015 yılında yeni kimlik kartların dağıtımı için , İç güvenlik paketinde yer alan Nüfus Hizmetleri Kanununda yapılacak değişikliklerin resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmesi gerekiyor.Yapılacak bu düzenlemenin Şubat ayı içinde yasalaşması, kartların dağıtımının da 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerden önce başlaması bekleniyor. Türkiye genelinde 2019 yılına kadar tüm vatandaşların akıllı kimlik kartlarına kavuşması bekleniyor.tc-kimlik-akilli-kimlik-cipli-kimlik-nezaman-verilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.