Engelli Vatandaşlar Nasıl Yeni Kimlik Kartı Çıkartacak?

Tarafından   2016-02-01

engeliler-nasil-tc-kimlik-karti-basvurusu-yapacakEngelli Vatandaşlar çipli kimlik kartı başvurusunu nasıl yapacak? Engelliler nasıl kimlik kartı çıkartacak?Engelliler için tc kimlik kartı başvurusu nasıl yapılacak?

İlçe Nüfus Müdürlüğüne şahsen giderek başvuruda bulunma imkânı bulunmayan engelli vatandaşların başvuruları kendi adreslerinde alınacaktır. Bunun için engelli vatandaşlar yahut yakınları tarafından ALO 199 numaralı çağrı merkezimizi aranarak yeni kimlik kartı başvuru randevusu alabilir.

Engelli vatandaşların başvurusu üzerine kendilerine bildirilen zaman dilimi içerisinde İlçe Nüfus Müdürlüğü görevlileri adreslerine gelerek kimlik kartı başvurularını alacaktır. Fotoğraf çektirme imkânı olmayan engelli vatandaşların fotoğrafları, başvuru için gelen görevlimiz tarafından çekilecektir.

Başvuru işlemi tamamlanan kimlik kartları ,hazırlandığında başvuru esnasında vermiş oldukları adreslarine PTT kargo ile teslim edilecektir.

Engelli Vatandaşlar Nasıl Yeni Kimlik Kartı Çıkartacak?” da bir yorum

 1. cemal

  Peki ben engelli bir vatandaşım bu yeni cipli kimlik kartlarımı çıkartmak hücum yetmiyor madi durumum iyi değil peki nasıl olacak cevap istiyorum.

 2. serap

  Benim babam 75 yaşında.Kimliği çok eski.Yani kimliğin üstünde T.C Nosu. yok.Yeni kimlik için gittiğimde babamın ölüm takibine alındığını öğrendim.Babanız gelsin hem ölüm takibini kaldıralım hem çipli kimlik verelim dediler.Bu olay ocak 2017 ayı içindeydi.Ama babam hasta ve çok zor yürüyor.Üstelik 4.katta oturuyoruz. İnmesi imkansız.Acaba ALO 199 Hattını ararsam eve gelirler mi?Ölüm takibini kaldırıp yeni kimliğini verirler mi?Biz AYDIN MERKEZ YANİ EFELER DE oturuyoruz.Ayrıca bu ALO 199 servis ücretlimi?Teşekkürler

  1. serhat

   tc kimlik nosu vardı.internetten öğrenebilirsin tc kimlik nosunu

 3. Erkut Yılmaz

  Engellilerin işlemlerinin adreslerinde yapılacağı bilgisi doğru değil mobil ekip Türkiye’nin hiç bir yerinde olmadığı söylendi dün bana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.