E-KİMLİK RANDEVU ekimlikrandevu.nvi.gov.tr

Tarafından   2016-03-14

e-kimlik randevu: Altı haneli pin kodu ile güvenli doğrulaması yapılabilen, birden çok özelliği içersinde barındıran yeni kimlik kartı (çipli kimlik kartı) dağıtımı nüfus müdürlüklerinin yoğunluğuna göre e-kimlik radevusu alınarak yada kimlik randevu almadan doğrudan istenilen belgelerle başvurarak edinilebilecek. E-kimlik randevusu Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü’nün merkezi kimlik randevu alma sayfası ekimlikrandevu.nvi.gov.tr ya da ALO199 TC Kimlik Kartı Çağrı Merkezine aranarak ilgili nüfus müdürlüğünden alınabilir.e-kimlik-randevu

Sistemden E-kimlik randevusu alındıktan sonra ,randevu günü ve saatinde ;Son 6 aylık süre içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf ,yeni kimlik başvurusu yaparken kimliğinizi kanıtlayacak ,Nüfus cüzdanı,Uluslararası aile cüzdanı,Pasaport,Sürücü Belgesi,Memur Cüzdanı,Avukat Kimlik Kartı veya Basın Kartın vb . her hangi bir belge ile şahsen başvurulması gerekiyor.
Yaşı 15’in üstünde olan şahısların durumuna göre yukarıdaki evrakları ile birlikte şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir. 15 yaşını tamamlamayanlar ise kanuni velileri ile birlikte başvuru yapmaları gerekiyor.. 15 yaşının altındakiler için istenildiği taktirde kimlik kartlarına fotoğraf yerleştirilmiyecek. Talep edilmesi halinde ise her yaştaki çocuğun fotoğrafı kimlik kartlarında yeralabilecek. Başvuru esnasında kimlik kartları ile işlem yapılabilmesi için 6 haneli şifrenin içinde bulunduğu zarf başvuruda bulunan şahsa kimlik kartı talep formu imzalandıktan sonra verilecek. Pin kodu, kimlik kartı kişiye teslim edilinceye kadar aktif olmayacak.

Başvuru işlemini tamamlayan vatandaşlar yeni kimlik kartlarını yoğunluğa göre 15-20 gün içinde başvuru esnasında vermiş oldukları adrese PTT kargo ile teslim edilecek.Başvurusunu tamamlayan vatandaşlar kimliklerinin hangi aşamada olduklarını internetten ya da ALO 199 çağrı merkezinden takip edebilecekler.
Başvuru Takibi Başvurunuz alındıktan sonra gerekli kontrollerin yapılmasının ardından başvurunuza ait herhangi bir sorun bulunmaması durumunda kimlik kartınız hazırlandıktan sonra PTT Kargo’nun güvenli taşıma hizmetiyle kimlik kartınız başvuru sırasında belirttiğiniz adrese teslim edilecektir.
Başvurunuz esnasında talep etmiş iseniz mail ve SMS yoluyla da kimlik kartınızın durumu hakkında bilgi ulaştırılacaktır.

YENİ KİMLİK KARTININ NE GİBİ FAYDALARI OLACAK?

Güvenli kimlik doğrulaması yapılacak.
Kimlik Kartları 6 haneli şifre ile kullanılacak
Dolandırıcılık ve sahtecilik gibi durumlardan vatandaşların mağduriyeti önlenmiş olacak.
E-Devlet hizmetlerine daha kolay bir şekilde ulaşılacak.
Seyehat belgesi olarak kullanılabilecek.
Elektronik imza özelliğine sahip olacak.
Kamuda vatandaşlara sunulacak hizmetlerde süreçler daha kısa sürecek
Kamu hizmetlerinden yararlanan kişilerin hak sahipliği denetimi kolay ve güvenli bir şekilde yapılacak.
Yetersiz kişi doğrulamasından kaynaklanan usulsüzlük, yolsuzluk ve mali kayıplar (sosyal güvenlik, sağlık, sigorta, bankacılık ve benzeri) asgariye inecek.
Sahip olduğu temaslı ve temassız kimlik doğrulama mekanizmaları ve uluslararası standartlarda entegrasyon kabiliyetleri sayesinde birçok cihaz ve uygulamayla entegre edilerek kullanılabilecek.
Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün kimlik kartı ile entegrasyonu sağlamasıyla bankacılıktan noter işlemlerine, tapu işlemlerinden sağlık ve sigorta işlemlerine kadar birçok alanda güvenli doğrulama işlemi yapılabilecek.

E-KİMLİK RANDEVU ekimlikrandevu.nvi.gov.tr” da bir yorum

 1. Bilal

  Ankara Sincanda ikamet ediyorum.Yeni kimlik için internetten randevü almaya çalışıyorum.Ad soyad ve TC kimlik yazıyorum sonraki adım diyorum,ilerlemiyor.Eşimi de ekliyorum.

 2. murat çavuşoğlu

  e kimlik randevusu almak için giriş yapıyorum fakat 1. adından ileri gidilmiyor. sayfa donuyor.

 3. ziyad

  1. adımda kalıyor randevu alınmıyor 199 u aradım onlarda yapamadılar

 4. ziyad

  bazı şehirlerde sistem randevu vermıyor sanırım ilerleyen günlerde başlar

 5. Recep Gürkan Karakaş

  “İşlemi tamamla” butonuna tıklandığı zaman alınan “Randevu Kayıt Bilgileri Doğrulanamadı.” ifadesi neyi anlatıyor? Randevu oluşamadı mı? Tekrar tekrar denedim. Aynı noktada aynı hatayı alıyorum.
  İşlemi tamamlayabilmek için ne yapmam gerekiyor? Randevu sistemi plot uygulamalar sırasında denenmedi mi?
  199 no.lu telefonla randevu sistemi de işlemiyor.

 6. Secil

  Rezil bir sistem 199 ararken daha kapanıyor randevuyu internetten alırken onaylamaya kadar dolu demiyor herşeyi yapıp onay la diyorsunuz randevu doğrulanmadı diyor 199 a bunu anlattığımda randevu yoktur diyor e madem neden tarih saatnsectiriyor sistem boyle saçma bir sistem yok. 2 ay 3 ay 1 ay ne isensonrasina randevu vermiyor inat sistemi çok kötü telefona bakanlar ayrı bir sorun. 1 ay sonraki gunlerinbosluklari göremiyor. Vazgeçtim
  Artık yildim

  1. Asuman

   Gercekten cok basarısız web sayfası, telefonlarda bır o kadar..cevap vermıyorlar

 7. yasin

  ben randevu almadan aldım.30 aralıkta gıttım.sısteme alısmak ıcın onceden baslamıslar.gıttım sıstemde randevu ve randevusuz yazıyor.randevusuze bastım sıra verdı.kımse olmadıgı ıcın 2 dk sonra sıra geldı.ama uzun suruyor ıslem.parmak ızı falan.bırde memurlarda ılk defa yapıyorlar.yavas yavas ve bırbırlerıne soruyorlar bu böle mı olacaktı falan dıye.1-2 ay ıcınde oturur sıstem.sımdı kımlıgım geldı.şifreyle gırıs yapamıyorum.

 8. Feridun

  Merhaba kimlik kartı 20 gündür gelmedi nüfusa gidiyorum bilmiyor 199 zu arıyorum hep meşgul yurt dışına gideceğim pasaport çıkaramıyorum ve 2 gün içinde alamaz isem gidemeyeceğim e kimlikten sorgulama sonucu alamıyoruz yani bu kimliğin ne aşamada nerde olduğunu biz nasıl öğreneceğiz

 9. ERKAN

  Ben izmir karabağlarda yeni kimlik için 04-01-2017 tarihinde ozaman randevu sistemi çalışmadığından direk gittim. işlemleri yaptırdım. izmir nüfus ve vatandaşlık il müdürü sn Mehmet Kaya bundan 10 gün önce EGE tv ye çıkıp kimlik kartlar bir hafta 10 gün içinde teslim edilecek demecini verdi bugün 25-01-2017 tarih cep telefonuma mesaj gelecek ptt kargoya verildi diye mesajda gelmedi kimlik elimede geçmedi .

 10. Uğraş

  Şimdi basacaksın kalayı o zaman da suç oluyor ya arkadaş bütün bilgilerimi doğru giriyorum durmadan ad soyad kimlik numarasını kontrol edin diyor bu ne rezilliktir o zaman ben bilgilerimi bilmiyorum soyleyin de bilelim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.