Balıkesir Nüfus Müdürlüğü TC Kimlik Kartı Çıkartma İşlemleri

Tarafından   2015-03-19

Balıkesir Nüfus TC Kimlik Kartı Çıkartma İşlemleri nasıl yapılır?Balıkesir nüfus yeni çipli kimlik kartı başvurusu için gerekli belgeler neler?Balıkesir ekimlik kartı randevu alma,randevu sorgulama,değiştirme işlemleri..
Balıkesir Nüfus Adres Eski Kuyumcular Mahallesi Hükümet Caddesi No:2 Hükümet Konağı
Telefon 0-266-214 15 60 Faks 0-266-239 59 40
Balıkesir il ve ilçe nüfus müdürlükleri vatandaşlara yeni kimlik vermeye hazır.tc kimlik kartı randevu sorgulama veya randevu iptal etme değiştirme işlemlerinizi gerçekleşetirmek için ekimlikrandevu.nvi.gov.tr internet adresine başvurabilir, ya da Alo 199 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.Başvurunuz için doğrudan İlçe Nüfus Müdürlüğüne gidebileceğiniz gibi,zaman kaybına sebebiyet vermemek için randevu alarak da gidebilirsiniz.İşlem yoğunluğu yüksek olmayan İlçe Nüfus Müdürlüklerimizde randevulu başvuru uygulaması yapılmamaktadır.Yeni kimlik Kartı Başvuru takip işlemleride ekimlikrandevu.nvi.gov.tr adresindne yapılabilecek..

Nüfus Müdürlüğüne yeni kimlik kartı başvurusu için giderken ,son altı ay içinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf ve kimlik beyanı için nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı veya basın kartı gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belgenin yanınızda olması yeterlidir.
On beş yaşını tamamlamış olanların şahsen başvurması gerekmektedir. Başvuru sonucunda kişiye başvuru belgesinin bir nüshası verilir.
Başvuran tarafından talep edilmediği sürece onbeş yaşını tamamlamamış çocukların kimlik kartlarında fotoğraf yer almaz. Ancak, talep edilmesi halinde her yaş grubundaki çocukların fotoğrafı kimlik kartında yer alır.
Balikesir-nufus-tc-kimlik-karti-cikartma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.