Alo199 Nüfus İşlemleri Hattı

Tarafından   2014-10-30

alo-199-yeni-tc-kimlik-karti-Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından tahsis edilen numaralara son olarak 199 eklendi.Alo 199 Nüfus hattı ile aynı zamanda TC Kimlik Kartları hakkında başvuru sorgulama ve bilgi alma işlemleride yapılabilecek..
Alo 199 Nüfus hattı olarak kullanıma açılacak olan yeni hat ile resmi işlemler için yapılacak taleplerin bir kısmının telefon üzerinden gerçekleştirilmesi sağlanacak.
Alo 199 Nüfus ile Hangi işlemler yapılacak?
Yapılacak olan resmi işlemler arasında; doğum, ölüm, evlenme, boşanma, nüfus ve aile cüzdanı, Türk vatandaşlığının kazanılması, Türk vatandaşlığının kaybedilmesi, çok vatandaşlık gibi işler için yapılacak başvurular ve bilgi taleplerinin bir kısmı Alo Nüfus hattından yapılacak.

Alo199 Nüfus İşlemleri Hattı” da bir yorum

 1. Pınar

  Benim anlamadığım kargo geldiğinde resmimiz basılı olmayacak. Biz onu nüfus müdürlüğünden mi bastırcaz…….

  1. C.Türkeli

   İstenen belgelerle beraber Biyometrik Resimle Kimlik düzenleme merkezlerine başvuruyorsun….oradaki işlemlerden sonra kimlik adrese postalanıyor..

 2. aso

  Bu hat ücretli mi? Mevcut dakikalardan mi düşüyor yoksa ekstra fatura mi çıkıyor?

  1. Barbaros Bayraktar

   İnternet üzerinden randevu alırken işlemlerin hepsini yapıyorum iş ilçe seçmeye gelince bulunduğum ilçeyi tıkladığımda yanıt vermiyor. Bir çok kez denedim, programda bir hata var. Veya 199 üzerinden randevu alınsın diye özellikle yapılıyor. Bu hatanın bu güne kadar ilgililer tarafından fark edilmesi gerekirdi.

 3. FETİ AHMET DOĞAN

  ALO 199 CEP TELEFONUNDAN ARAYAMIYORUZ NE YAPMALIYIZ ARKADAŞLAR

 4. Gökhan

  Alo 199 neden bozuk sürekli dıt dıt dit aryoruz ulaşamıyorz sürekli meşgul neden ögrencegiz biz kimliklerimizin nezaman gelcegini 1 ay oldu gelmedi

 5. Abdulkadir ünal

  9.1.2017 tarihinde başvuruda bulunduk bugün 12.2.2017 yeni kilimlerimiz gelmedi benimki önemli değil ama 12 martta sınava girecek oğlum için endişe ediyorum eski kimlikteki resimle imtihana almazlar .alo 199 dan 5 kere zorluklarla ulaştım birşey değişmedi 34 günde gelmeyen kimlik çağ atlayan 21 yy. Türkiyesi bravo.yaşasın bürokrasi

 6. HAKAN

  199 ARIYORUM. SÜREKLİ YANLIŞ NUMARA DİYE SESLİ UYARI ÇIKIYOR. 16.OCAK.2017 TARİHİNDE MÜRACAATTA BULUNDUM. BUGÜN 06 MART VE İNTERNET SAYFASINDA SORGULAMA YAPTIĞIMDA “BAŞVURUNUZ ALINMIŞTIR” UYARISI ÇIKIYOR. SÖZDE YENİ KİMLİKLER 15 GÜN İÇİNDE HAZIRLANIP TESLİM EDİLECEKTİ. 50 GÜN OLDU HALA TESLİM EDİLMEDİ.

 7. İsmail Mutlu

  16.03.2017 de kimlik için mürtacaat edip işlemleri tamamladım. Beraber gittiğimiz arkadaşların bir kısmının kimliği geldi benimki hala ön kontrol aşamasında görünüyor. Alo 199 u arayıncada basım için bekliyor diyor. Bu yüzyılda böyle yetersiz bir kurumun olması Türkiye ye yakışmıyor. Lafa gelince mangalda kül bırakmayanlar bir kimlik işlemini bile halletmekten acizler. Madem yetersiz kalıyorsunuz basın önünde süslü kelimelerle vatandaşı oyalamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.