ALO 199 KİMLİK KARTI ÇAĞRI MERKEZİ

Tarafından   2016-01-30

alo-199-kimlik-karti-islemleriAlo 199 TC Kimlik Kartı Randevu Alma ve Danışma Hattı:Alo 199 Kimlik kartı çağrı merkezi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hizmete konulmuş olup,vatandaşların yeni kimlik kartı başvuru işlemleri ve kimlik kartı kullanımı sırasında karşılacakları sorunların çözümünde yardımcı olmak ve kimlik randevu alma hizmeti veriyor..

Alo 199 çağrı merkezi aranarak kimlik kartı başvurusu için randevu alabilirsiniz.Bunun yanında kimlik kartını kullanırken sorun yaşayan vatandaşlara Çağrı merkezi Alo199 hattına aradıklarında kendilerine yardımcı olunacaktır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu tarafından tahsis edilen numaralara son olarak 199 eklendi.Alo 199 Nüfus hattı ile aynı zamanda TC Kimlik Kartları hakkında başvuru randevu alma ,randevu sorgulama ve bilgi alma işlemleride yapılabilecek..
Alo 199 Nüfus hattı olarak kullanıma açılacak olan yeni hat ile resmi işlemler için yapılacak taleplerin bir kısmının telefon üzerinden gerçekleştirilmesi sağlanacak.
Alo 199 Nüfus ile Hangi işlemler yapılacak?
Yapılacak olan resmi işlemler arasında; doğum, ölüm, evlenme, boşanma, nüfus ve aile cüzdanı, Türk vatandaşlığının kazanılması, Türk vatandaşlığının kaybedilmesi, çok vatandaşlık gibi işler için yapılacak başvurular ve bilgi taleplerinin bir kısmı Alo Nüfus hattından yapılacak.

ALO 199 KİMLİK KARTI ÇAĞRI MERKEZİ” da bir yorum

 1. Mitat Hantal

  İzmir de ne zaman yeni kimlik kartı başvuruları yapılacak?

 2. Duran

  Merhaba ben Belcikadayim acaba Belcika dan 199 hattini Nasıl arayabiliriz bunun Hakkı’nda bilgi verirseniz sevinirim acaba yeni kimlik kartlarını belcikada bulunan Türk konsolosluğundan cikartabilirmiyiz

  1. E- KİMLİK Gönderi yazarı

   Yurtdışından yeni kimlik kartı başvurusu ,yurtdışında bulunan konsolosluklarımızdan ekonsolosluk randevusu alınarak yapılabilecek.

  2. Ömeroğlu

   Kardeş biz burdan (Türkiye’den) 199 a ulaşamıyoruz sen ordan nasıl ulaşacaksın.
   Yurt dışında TC Konsolosluklardanda alabilirsiniz.

   1. semih

    Evet 199 u arıyorum açan kimse yok Acaba çalışma saatlerine mi denk gelemiyorum

 3. Tawfik Baghdadi

  Merhabalar,

  nerede Bursa’da Suriyeliler için kimlik kartları merkezleri?

 4. TANZER ALATLI

  TÜRK TELEKOM 3 –ÜÇ -HATLI VE 11811 GİBİ ABONE SORGULAMA SERVİSLERİNİ YURT DIŞINDAN ARARKEN GENELLİKLE UYGULAMA ŞU ŞEKİLDEDİR.
  1-) TÜRKİYE’NIN ULUSLARARASI TELEFON ALAN KODU :90 ,
  2-) 3- ÜÇ – VEYA 5-BES- RAKKAMLY SERVİS NUMARASI ,
  3-) 3- ÜÇ – VEYA 5- BEŞ – RAKKAMLI SERVİS NUMARASINA İLAVE OLARAK TELEFON NUMARASINI – 7- YEDİ- RAKAM OLUŞACAK ŞEKİLDE 4 -TANE – VEYA 2- İKİ- TANE 0 -SIFIR – VEYA 1- BİR – EKLENEREK TUŞLANACAKDIR.
  ÖRNEK YAZARSAK: +901990000 VEYA +901991111
  ” ” ” ” ” “” “” : +901181100 VEYA +901181111
  ŞEKLİ İLE TUŞLANACAKDIR.
  ÇÜNKÜ.TÜRKİYE ‘DE ,TELEFON SANRAL SİATEMİ:7-YEDİ- RAKKAM’DAN OLUŞAN NUMARA SİSTEMİ İLE ÇALIŞMAKTADIR.

 5. yasin sogut

  türkiyeden cepten arıyorum böyle bir numara yoktur diyor tr den cepten ararken nasıl aranma yapılacak

 6. MURAT MERTOĞLU

  Randevu Kayıt Bilgileri Doğrulanamadı. HER ADIMI ATTIK BU İBARE ÇIKIYOR. YILDIRIM NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ ŞEFİ DE RANDEVU ALIN DİYOR YARDIMCI OLMUYOR.
  VATANDAŞ MURAT NE YAPACAK, SAYIN DEVLETİM.

 7. Ahmet Düzgün

  Yeni kimlik çıkartırken GEREKLİ BELGER DE vatandaşa internet duyurularında NEDEN KAN GRUBUNUZU GÖSTERİR BRLGE DE getirin denmiyor? Nüfus Müdürlüğünde Kan grubu belgen var mı işliyelim deniyor.

 8. Ahmet Düzgün

  Yeni Kimlik çıkartırken internet duyurularında yazılmayan KAR GRUBUNU GÖSTEREN BELGE de isteniyor.

 9. Adnan

  ADIM ADNAN SAKARYA ..AKYAZIDA OTURYORUM BEN 17 OCAKDA İŞLEMLERİ YAPTIM AMA TAM BUGÜN 15 GÜN DOLDU HALA GELMEDİ ŞİFREM ZARF.DA BENDE DURUYOR ACABA NE ZAMAN GELECEK ÖĞRENE BİLİRMİYİM BANA YARDIMCI OLURMUSUN

 10. özge YALÇIN

  ben yeni kimlik içiin 24 gündür başvuru yapmış bulunmaktayım.fakat hala kimliğim elime ulaşmadı sebebini merak ediyorum

 11. H.Nalan

  9 Ocak ta yapılan başvurudan hala bir ses seda yok bukadar zor mu bu kimlik basımı anlayamadık. Evet elimizde eski kimliklerimiz mevcut ancak YGS sınavına girecek oğlumun kimliğinde 15 yaş öncesi resmi var ve YGS başvurusunda yeni kimlik işaretlemiş, sınav sitresi yetmiyormuş gibi şimdi birde kimlik sitresi yaşıyoruz. Lütfen biran evvel sonuçlanmasını ve doğru düzgün açıklama yapılmasını bekliyoruz

 12. Ygs

  6 ocakta başvurduk 12 Şubat hala gelmedi gecici belgede vermiyorlar sınava nasıl girecegiz .yazık bu millete.

 13. adem

  15 gundur 199 arıyorum hemde defalaca ama kımse bakmıyo milletimi kandrıyolar yetkililerden ricam birisi 199 u arasın kimselere ulaşabilecekmi

 14. sabri perşan

  11 Ocak ta yapılan başvurudan hala bir ses seda yok bukadar zor mu bu kimlik basımı anlayamadık. Evet elimizde eski kimliklerimiz mevcut ancak YGS sınavına girecek oğlumun kimliğinde 15 yaş öncesi resmi var ve YGS başvurusunda yeni kimlik işaretlemiş, sınav sitresi yetmiyormuş gibi şimdi birde kimlik sitresi yaşıyoruz. Lütfen biran evvel sonuçlanmasını ve doğru düzgün açıklama yapılmasını bekliyoruz

 15. Abdullah

  Ben 16 ocakta basvurdum
  Bugun 20 subat bu nasil hizmet
  Bu nasil anlayis kimlik gelmezse
  15 20 gun icinde iptalmis
  Devlet anlayisi bumu
  Birde ehliyetler icin sikinti bu
  Devlet anlayisi torpilin adam kayirmanin
  Hicbir zaman sonunun olmadigi Turkiye
  Gercegi ha yok Devlet kimlik bahanesiyle
  Suclumu ariyor Fetocumu ariyor orasida mechul

 16. mustafa

  ben yeni kim kartını aldım fakat nasıl aktiv edecegimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 17. Ozlem Gur Inan

  Aradığımda sesli yanıt merkezi cevap veriyor ve istediği tuşlamaları yapmama rağmen ilgili yere yönlendirmeyip yanlış tuş çevirdiniz diyor .

 18. Elif Nur

  Kimliğimi uzun süredir bekliyorum ama hala gelmedi. Ne zaman gelecek?

 19. ali

  merhaba ben kibrista ögrenciyim. yeni kimlik cikarabilmem icin Türkiye’ye gitmek zorunda miyim? kibrista başvuru yapma şansim var mi?

 20. İNSAF

  YA ALTI ÜSTÜ BİR SÜRÜCÜ EHLİYET BAŞVURUSU YAPTIM , SİTEMDE GÖZÜKMÜYOR , SİLİNMİŞ!!! 199’U ARIYORUM AÇAN YOK !!!(15 DAKİKADIR 2. SIRADAKİ VATANDAŞ DİYE BEKLETTİLER,YALAN!) DEVLETİN İŞLERİ BU KADAR SAÇMA VE YAVAŞ NASIL İŞLİYOR YA . BU SADECE BASİT BİR EVRAK . SAATLERDİR BİR ALLAH’IN KULUNDAN BİLGİ ALMAYA ÇALIŞIYORUM . O DA OLMUYOR . KİMLİK İÇİN BİLE TORPİL Mİ YAPTIRACAĞIZ , NASIL İŞLER BUNLAR . LAN Bİ KOLAYLAŞTIRSANIZA!! YAZIKLAR OLSUN!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.