YENİ TC KİMLİK KARTI BAŞVURU İŞLEMLERİ

Tarafından   2016-06-04

YENİ TC KİMLİK KARTI BAŞVURU İŞLEMLERİ;
yeni kimlik randevu alma; internetten ya da ALO 199 çağrı merkezinden.yeni kimlik kartı başvurusu; nüfus ilçe müdürlüklerine(Türkiye’nin her yerinden ),çipli kimlik kartı randevu alarak,e kimlik randevu ile yeni kimlik kartı için sıra beklemeden sahip olma .randevusuz yeni kimlik başvurusu; mümkün fakat zaman kaybı (uzun bekleme süresi).. yeni kimlik kartı başvuru sorgulama ;internetten online ,sms ile ya da çağrı merkezinden .. yeni kimlik kartı teslimi ; ptt kargo ile başvuru esnasında verilen adrese, yeni kimlik kartı pin şifre değiştirme ;ilçe nüfus müdürlerinde bulunan KIOSK’larda PIN değiştirme, PIN bloke kaldırma, kişisel mesaj değiştirme ve kart kontrolü işlemleri gerçekleştirilir. yeni-kimlik-karti-basvuru -islemleri

YENİ KİMLİK BAŞVURU İŞLEMLERİ

ekimlikrandevu.nvi.gov.tr veya ALO 199 çağrı merkezinden uygun zaman için randevu alınır.Randevu almadan da İlçe nüfus müdürlüklerine gidilir sıra numarası alınarak başvurulur(öncelik randevu alanlara verilir) .Randevu alanların ayrıca başvuru sırasında sıramatikten de sıra numarası alması gerekmektedir. Sıramatik, randevulu vatandaşlarımıza randevu saatine uygun olarak öncelik vermektedir.
İstenilen ilçe nüfus müdürlüğünden randevu alınacak yerleşim yeri ve nüfus kaydı şartı olmadan işlem yapılacak..İlk kez kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge
Son 6 ay içersinde çekilmiş uygun fotoğraf
Yeni kimlik kartı bedeli 15TL ödenir
Yeni kimlik kartı başvuru formu imzalanır
TC Kimlik KArtı PİN zarfı alınır (zarfın açık olmamasına dikkat edin,açık zarfları kesinlikle kabul etmeyin)

YENİ TC KİMLİK KARTI BAŞVURU İŞLEMLERİ” da bir yorum

  1. Cenk Moralıoğlu

   Evet doğru okudunuz. Artık TCKN ve Yeni Sürücü Belgeleri süreli olarak veriliyor ve bu süre sonu tarihleri kartların üzerinde yazacak.

   1. E- KİMLİK Gönderi yazarı

    Kimlik kartınız geldiğinde nüfus müdürlüğüne gider yeniden pin zarfı istersiniz.

 1. Mehmet Erol

  Yeni kimlik randevusu almak için müracaat ediyorum ocak-şubat dolu. Mart ayı aktif olmuyor. Ne yapmam gerekir?

 2. Metin

  Slm ben geçen hafta yeni kimlik başvurunuz yaptım uşak nüfus da ama orada 16 TL alıyorlar zam olmuş diye burada niye 15 yazıyor ?

 3. Ahmetbuyukberber

  Avrupa bizi kiskaniyor bi form dolduramiyoruz hay sizin icadiniza.

 4. Cüneyt Demir

  27 Mart 2017 için kendim randevu aldım, eşim ve oğlum için kendi randevu saatimde başvurabilir miyim? Başvuru sırasında kendilerinin de nüfus müdürlüğünde olmaları gerekli mi? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.