Yeni Kimlik Kartları Tanıtıldı.İşte yeni kimlik kartları

Tarafından   2015-02-06

Yeni kimlik ve sürücü belgeleri tanıtıldı..Yeni kimliklerin tek renk tek tip olacak işte yeni kimlik resimleri..

Yeni kimlik ve ehliyetlere yönelik çalışmalarda gelinen nokta ile kimliklerin ve ehliyetlerin ne zaman dağıtılacağına ilişkin soru üzerine Bakanı Efkan Ala , yeni ehliyet ve kimlik örneklerinin bulunduğu fotoğrafları gösterdi.Yeni kimliklerin tek renk olduğunu belirten Bakan Ala, “Kimlik belgesinde bir çip var. Bunlar TÜBİTAK tarafından geliştirildi. Taklit ve tahrif edilemeyecek biçimde. Birçok bilgi içerisinde gizli olacak. Vatandaşımız bunu taşıdığında birçok işlemi buradan yapabilecek” dedi.Sürücü belgelerine ilişkin çalışmaların devam ettiğini ifade eden Ala, “Kısa zamanda faaliyete geçireceğiz. Kimliklerle ilgili yasa çıktığı zaman bir düzenleme var yasamızda. Onu bekliyoruz. O madde çıkınca kimlikler de dağıtılmaya başlanacak. 3 yıl içinde bunun bitirilmiş olacağını düşünüyoruz. Ehliyetler için de biz nüfusa devreceğiz. Onun için bir zaman alacak, bir yıl gibi. Orada da yeni düzenlemeler yapacağız. İkisi de ciddi projeler ve projeleri kısa zamanda gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Hem mevzuat düzenlemelerini yapıyoruz hem teknik düzenlemelerini yapıyoruz” şeklinde konuştu.
Sürücü belgelerine ilişkin çalışmaların devam ettiğini ifade eden Ala, “Kısa zamanda faaliyete geçireceğiz. Kimliklerle ilgili yasa çıktığı zaman bir düzenleme var yasamızda. Onu bekliyoruz. O madde çıkınca kimlikler de dağıtılmaya başlanacak. 3 yıl içinde bunun bitirilmiş olacağını düşünüyoruz. Ehliyetler için de biz nüfusa devreceğiz. Onun için bir zaman alacak, bir yıl gibi. Orada da yeni düzenlemeler yapacağız. İkisi de ciddi projeler ve projeleri kısa zamanda gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Hem mevzuat düzenlemelerini yapıyoruz hem teknik düzenlemelerini yapıyoruz” şeklinde konuştu.yeni-kimlik

Yeni Kimlik Kartları Tanıtıldı.İşte yeni kimlik kartları” da bir yorum

  1. YUSUF G

    yeni kimlik kartlarımıza 2015 yılında alıncağı söylendi şubat 2015 teyiz 18 tl ler hazır 🙂

  2. haşmet

    çok güzel ama umarım bu kimlik kartlarının içerisinde parmak izi vs gibi bilgilerde yer alacaktır. hırsızlık vs gibi durumlarda zanlının bir şuçla veya başka bir sebepten dolayı yakalanmasını yada tespit edilmesini beklememiş oluruz. Faili direk ortaya çıkmış olur ozaman 10 numara olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.