Yeni kimlik kaç günde gelir? TC kimlik kartı kaç günde çıkar? Sorgula Öğren !

Tarafından   2017-01-02

Yeni kimlik kaç günde gelir? On gün oldu başvuruda bulunalı ama hala yeni kimlik kartından haber yok . Çipli kimlik kaç günde çıkar ? yeni TC kimlik kartı başvurum hangi aşmada nasıl öğrenebilirim ??

Yeni kimlik için nüfus müdürlüğüne başvuruda bulunan vatandaşların bilgileri bir kaç dakika içersinde TC kimlik kartı basım merkezi sistemine düşer.Basım aşamasına geçilmesiyle birlikte  üç dört  gün içersinde çipli kimlik kartı tanzim edilir.

Basımı tamamlanan kimlik kartı başvuru sahibinin nifus müdürlüğünde yeni kimlik kartı başvuru formunu doldururken beyanda bulunduğu adrese PTT cargo tarafından  on – on beş gün içersinde teslim edilir.

Kimlik kartı teslimi için beyan edilen adresde bulunmayan şahısların kimlik kartları en yakın PTT şubesine başvuru sahibi tarafından alınması için bırakılır. Bir hafta içersinde sahipleri tarafından alınmayan kimlik kartları ise PTT tarafından ilgili nüfus müdürlüğüne teslim edilir.

Vatandaşlar yeni kimlik kartı başvuru durumu başvuru formunda belirttikleri e-postalarından öğrenebilecekleri gibi ALO 199 çağrı merkezini arayarak yahut ekimlikrandevu.nvi.gov.tr adresinde bulunan ” BAŞVURUM HANGİ AŞAMADA ? ” linkinden başvurunun hangi aşamada olduğunu öğrenebilir.

Yeni kimlik kartı kaç günde gelir ? Tıkla öğren !

Engelli Vatandaşlarımız için Yeni Kimlik Kartı Başvurusu ve Teslimi

İlçe Nüfus Müdürlüğüne şahsen giderek başvuruda bulunma imkânı bulunmayan vatandaşlarımızın başvuruları kendi adreslerinde alınacaktır.Alo 199 hatına aramanız üzerine size bildirilen zaman dilimi içerisinde İlçe Nüfus Müdürlüğü görevlileri adresinize gelerek başvurunuzu alacaktır. Fotoğraf çektirme imkânı olmayan engelli vatandaşların fotoğrafları, başvuru için gelen görevliler tarafından çekilecektir.

Basımı tamamlanan kimlik kartı ise PTT kargo ile başvuru yapan şahsn adresine teslim edilecektir..

Yeni kimlik kaç günde gelir? TC kimlik kartı kaç günde çıkar? Sorgula Öğren !” da bir yorum

 1. GÜRBÜZ EKEN

  SİSTEM NE ZAMAN ÇALIŞTI Kİ NİYE İNSANLA DALGA GEÇİYORSUNUZ BURASI NERESİ TABİ İKİ TÜRKİYE LAFA GELDİ Mİ ATILIP TUTULUYOR

  1. onur

   lan turşu adam 15 günde diyor en geç sen daha neyin kafasını yaşıyorsun olum?

 2. Mehmet

  Gürbüz eken burası TÜRKİYE beğenmiyorsan degol git.pilot bölgelerde 15 gün içinde geliyor.Araştır öyle yorum yap

 3. v gfggg

  arkadaslar yenı kımlık cıkartılmassa ygs ye alınmıcak dıye bır duyum var öğrenciler bir bilgisi olan var mı

  1. Nasuh Can

   evet kardeşim kimlik kartını cıkartmassan ygs ye girişte sıkıntı yaşarsın bu da sınav 1 sene sonraya kalır demektir.

 4. Hahhı temel

  Ya sizin birbirinize saygınız yok mu ne biçim yorumlar. Admin in onaylaması da oldukça düşündürücü!!

 5. misafir

  burası Türkiye diye diye türkiyeyi kendinize benzettin iz 4 günde çıkıyor deniyor 15 gün oldu kimse kimlik kartımın ne oldunu bilmiyor sen hiç bir vatandaşa defol git diyemersin kimsin sen

 6. hayta

  ben baş vuralı 18 gün oldu hala ne gelen var ne giden sorgu yaptım henüz basım aşamasında diyor bakalım nezaman gelecek bu yıl gelse bari

 7. jir

  başvuru yaptığınız yerin yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. çankaya’dan yapacağınız başvurulardan sonra 1 ayı bulabiliyor. Az sabır 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir