TC Kmlik Kartı PİM Şifresi Alma,Değiştirme,Sıfırlama

Tarafından   2016-01-30

Yeni TC Kimlik Kartı (Pin) Şifre Alma İşlemi:6 rakamdan oluşan yeni kimlik kartı şifresi nasıl alınır ? çipli kimlik kartı şifre sıfırlama işlemi,kimlik kartı şifresi nasıl değiştirilir? tc kimlik kartı şifresi nereden değiştirilir?kiosklar üzerinde PIN şifresi nasıl değiştirilir? kimlik kartı şifresini unuttum yeni kimlik kartı şifresi nasıl alınır?tc-kimlik-kartı--pim-şifresi-alma-kimlik-karti-sifre-degiştirme-sıfırlama

TC Kimlik kartı PIN kodunuz size başvuru esnasında İlçe nüfus müdürlüklerinde kapalı bir zarf içinde teslim edilecektir.

Kimlik doğrulama metodlarından biri olan PIN ile doğrulama, bir çok kimlik doğrulama teknolojisini barındıran kimlik kartınızın kullanım esnasında sizden istenilecek olan 6 haneli pin şifrenizin sisteme girilmesi ile olacak. Kamuoyunda orta seviye güvenlik gerektiren uygulamalarda PIN ile doğrulama metodu kullanmak isteyen kurum ve kuruluşların uygulamalarında kullanılacaktır.tc-kimlik-karti-pin-dogrulama

Toplam 6 sayısal veriden oluşan PIN kodunuzu unutmamanız, zaman zaman İlçe Nüfus Müdürlüklerinde bulunan Kiosklar vasıtasıyla değiştirmeniz güvenliğiniz açısından önemlidir.

Başvurunuz esnasında size teslim edilen PIN zarfının açılmamış olduğunu lütfen kontrol ediniz. Açılmış, yırtılmış yada başka herhangi bir şekilde şüphe uyandıran bir PIN zarfı teslim edildiğinde lütfen görevliği uyarınız ve PIN zarfınızın değiştirilmesini talep ediniz.

TC Kimlik Kartı PIN Şifremi Unuttum ,Kimlik kartı şifresi nasıl sıfırlanır?

TC Kimlik kartı PIN Şifrenizi unuttuğunuzda, İlçe Nüfus Müdürlüklerimizde bulunan kiosklar üzerinde PIN şifrenizi yenileyebilirsiniz.PIN şifrenizi yenilemek için kimlik kartınızın yanınızda olması yeterlidir.PIN şifrenizi yenilemek için Biyometrik Doğrulama, Kişisel Mesaj sorusu, PUK numarası girme metodlarından birini kullanabilirsiniz.
Kiosklarda şifrenizi yenilerken görevliler dışında hiç kimseden yardım istemeyiniz ve şifrenizi görevli kişiler de dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşmayınız.

TC Kimlik Kartı PIN Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Yeni kimlik kartı PIN Şifrenizi zaman zaman değiştirmeniz işlem güvenliğiniz açısında yararlı olacaktır. İlçe Nüfus Müdürlüklerimizde bulunan kiosklar üzerinde PIN şifrenizi değiştirebilirsiniz.Kimlik KArtınızın PIN şifresini değiştirmek için kimlik kartınızın yanınızda olması yeterlidir.
Çipli Kimlik Kartı PIN şifrenizi değiştirmek için Biyometrik Doğrulama, Kişisel Mesaj sorusu, eski PIN numarası girme metodlarından birini kullanabilirsiniz.Nüfus Müdürlüklerinde ki Kiosklarda şifrenizi değiştirirken görevliler dışında hiç kimseden yardım istemeyiniz ve şifrenizi görevli kişiler de dahil olmak üzere hiç kimseyle paylaşmayınız.

TC Kmlik Kartı PİM Şifresi Alma,Değiştirme,Sıfırlama” da bir yorum

  1. Bahar

    Yeni Kimlik kartini teslim aldigimda, bana verilen kapali Zarfin icinde bulunan Kagit da yazilan sife ile e devlet e giris yapamiyorum.
    Bana yardimci olabilirmisiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.