TC Kimlik Kartı No’su, TC Kimlik Numrası Sorgulma, TC Kimlik Doğrulama

Tarafından   2015-02-20

tc-kimlik-nosu-sorgulamaTC Kimlik Kartı Numarsı Nasıl Öğrenilir? İnternetten TC Kimlik No Nasıl Sorgulanır? Devlet kurumlarında,banka işlemleri sırasında daha bir çok işlem sırasında sorulan TC Kimlik No’su Sorgulama işlemini internetin olduğu her yerden yapabilirsiniz..Resmi kurumlarda işlem yaparken mutlaka sorulan TC kimlik numaranız TC Kimliğinizin üzerinde bulunmaktadır.Kimliğiniz yanınızda değilse internete girerek 1 kaç daki içinde kimlik numaranızı öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Numarası, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilmiş 11 rakamdan oluşan kişiye has bir sayıdır.TC Vatandaşlarına TC Kimlik Numarsaı verilerek ;vatandaşlar arasında genel olarak kullanılan ad ve soyadı benzerliğinden doğan sorunların ortadan kaldırılması,Kişisel kimlik tespitinin hızlı bir şekilde yapılmasının sağlanması.Kişinin doğumundan itibaren tüm işlemlerinin ortak bir numara ile yürütülmesinin sağlanması.Kamu kuruluşları arasında bilgi alışverişinin kolaylaştırılması, vatandaşa daha hızlı ve güvenli hizmet verilmesinin sağlanması gibi gayelere kapsamaktadır.
tc-kimlik-no-sorgulamaTC Kimlik No Doğrulama Sistemi

tc-kimlik-no-dogrulama

TC Kimlik Kartı No’su, TC Kimlik Numrası Sorgulma, TC Kimlik Doğrulama” da bir yorum

 1. Ahmet

  Her şeyi anlatırsınız ama acil durumlarda bir çalışma yok. Ben mağduriyet yaşıyorum. Alo 199 da irtibat ilişki yok. DOĞRUDAN İRTİBAT YOK Alo 199’u ara ikinci denemede makina kapatıyor bir daha arayamıyırsun. Muhatap soracağın bir kurum yok yine alt yapı yok siz buna hizmet mi diyorsunuz? Bana muhatap gösterin NEREDEYSE 1.5 aydır kimlik bekliyorum. Kime soracagım, kimden haber alacağım. Aciliyet var. Nasıl yardımcı olursunuz onu bilği verin.

 2. Yaşar

  04.01.2017 tarihinde esim ve kendi adima ist.bahcelievler nufus mudurlugunde yeni cipli kimlik almak uzere tum isleri tamamladik halen tarafimiza bilgi gelmedi nereye kime sorup yeni kimliklerinizin akibeti hakkinda bilgi alabiliriz.

 3. rüveyde

  Mağdurum, yine mağdurum. Evlilik yaptım ve soy ismim değişti. Kimliğimi değiştirmeden Bankalardan taşıt kredisi çekmek istedim fakat soy ismim değişti için kimliğimi mecbur olarak yeni kimlik için acilen başvuru yaptım. Evet krediyi aldım fakat bu sefer eski kimliğim deki seri ve No iptal olduğu için benim adıma plaka çıkmıyor. Sıfır aracımın sigortasını kaskosunu yaptırdım ve tüm ücreti satıcıya aktardım. Dımdızlak kalakaldım. Aracımı teslim alamıyorum. Lanet olsun. Sizin yaptığınız sistem ancak bu kadar olur. Kimliğimi göndermeyin bana sadece seri numarası gerekiyor.

 4. mehmet şahal

  2 ay önce denizli nüfus idaresinden yei kimlik kartı değişimine baş vurdum,henüz yeni cipli kimlik kartım elime geçmedi şu an hangi aşamada dır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.