TC Kimlik Kartı Kaybolursa

Tarafından   2016-01-12

kayıp tc kimlik çıkartma işlemleri..TC Kimlik kartı kaybolursa yeni kimlik kartı nasıl çıkartılacak?kayıp kimlik kartı nasıl çıkartılır? kayıp kimlik kartı kaç günde çıkar? kayıp TC kimlik kartı başvuru işlemleri ve gerekli belgeler neler? kayıp tc kimlik kartı çıkartma ücreti ne kadar?kayıp-kimlik-karti-cikartma-alma

TC kimlik kartınızı kaybettiniz sorun değil .Artık eskiden olduğu gibi kayıp ilanı vermenize ,endişe etmenize gerek kalmayacak.Yeni çipli TC kimlik kartları kaybedildiğinde nüfus müdürlükleri tarafından anında kilitlenecek.Kayıp kimlik karınız ,İkinci yahut üçüncü kişilerin eline geçsede kullanılamıyacak adınıza her hangi bir işlem yapılamıyacak.  TC kimlik kartı içersinde barındırdıkları çiplerde bulunan şifreli bilgiler sayesinde, başkaları tarafından kötü amaclı kullanılamıyor.
TC Kimlik Kartınız kaybolursa yeni bir T.C. Kimlik Kartı çıkartmak için, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün belirlediği şekilde ilgili nüfus müdürlüklerinden başvurmanız yeterli.Yalnız unutulmaması gereken kayıp TC kimlik kartı çıkartmak için 50 TL ödenmesi gerekiyor..

TC Kimlik Kartı Kaybolursa” da bir yorum

  1. LEVENT AKCI

    YALAN SÖYLÜYORLAR BEN BAŞVURU YAPTIM 15 GÜN OLDU HALEN KİMLİK ULAŞMADİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.