Engelli Vatandaşlar Nasıl Yeni Kimlik Kartı Çıkartacak?

Tarafından   2016-02-01

engeliler-nasil-tc-kimlik-karti-basvurusu-yapacakEngelli Vatandaşlar çipli kimlik kartı başvurusunu nasıl yapacak? Engelliler nasıl kimlik kartı çıkartacak?Engelliler için tc kimlik kartı başvurusu nasıl yapılacak?

İlçe Nüfus Müdürlüğüne şahsen giderek başvuruda bulunma imkânı bulunmayan engelli vatandaşların başvuruları kendi adreslerinde alınacaktır. Bunun için engelli vatandaşlar yahut yakınları tarafından ALO 199 numaralı çağrı merkezimizi aranarak yeni kimlik kartı başvuru randevusu alabilir.

Engelli vatandaşların başvurusu üzerine kendilerine bildirilen zaman dilimi içerisinde İlçe Nüfus Müdürlüğü görevlileri adreslerine gelerek kimlik kartı başvurularını alacaktır. Fotoğraf çektirme imkânı olmayan engelli vatandaşların fotoğrafları, başvuru için gelen görevlimiz tarafından çekilecektir.

Başvuru işlemi tamamlanan kimlik kartları ,hazırlandığında başvuru esnasında vermiş oldukları adreslarine PTT kargo ile teslim edilecektir.

Engelli Vatandaşlar Nasıl Yeni Kimlik Kartı Çıkartacak?” da bir yorum

  1. cemal

    Peki ben engelli bir vatandaşım bu yeni cipli kimlik kartlarımı çıkartmak hücum yetmiyor madi durumum iyi değil peki nasıl olacak cevap istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir